Mittetulundusühing NÕMME KABEKLUBI on asutatud 2. märtsil 1994.

Asutajaliikmeid oli 8. Koosolek toimus klubi algses asukohas Mai tn 23.

Asutamiskoosolekul võeti vastu põhikiri, valiti juhatus ja revident ning määrati tegevuse põhisuund.

Tegevuse põhisuund on jäänud samaks siiani: kabetegevuse arendamine Nõmmel, eriti noorte hulgas.

Nõmme Kabeklubi on Eesti Kabeliidu liige.

Klubi korraldab mitmesuguseid üritusi ja võistlusi, kus on osalenud oma liikmete kõrval ka külalised mujalt Eestist: Tartust, Narvast, Tallinnast, Viljandimaalt, Harjumaalt, Võrumaalt, Hiiumaalt ja mujalt.

Klubi kaks tähtsamat võistlust on kevadel toimuv rahvusvaheline 100-ruudulise kabe turniir “Nõmme Kevad” ja sügisel toimuv 64-ruudulise kabe turniir ”Nõmme Sügis”

Meie kabetajad on osalenud Tallinna ja  Eesti meistrivõistlustel nii noorte- kui ka täiskasvanutega. Noored on esinenud edukalt Euroopa ja Maailmameistrivõistlustel.

Meie läbi aegade parim noor on olnud Raido Värik, kes tuli 2002. aastal kadettide(kuni 16-aastased) maailmameistriks ja 2003. aastal kadettide Euroopa meistriks välkkabes. Lisaks on Raido Värik tulnud Eesti meistriks meesteklassis.

Viimasel ajal on suurepäraseid tulemusi näidanud 9. augustil 2008 sündinud Priit Lokotar. Juba 2019. aastal tuli ta oma vanuseklassis maailmameistriks vene kabes. Aasta 2021 on olnud talle aga väga edukas, Vene kabes(kiirkabe) tuli ta vanuseklassis U14 Euroopa meistriks. On-lines toimunud võistlustel tuli ta kolmekordseks Euroopa meistriks: välkkabes vanuseklassis U16 ja kiirkabes vanuseklassis U19 JA  U16.