Aasta huvialaõpetaja 2020: Urmo Ilves

Tänasel õpetajate päeval on ka kaberingkondades põhjust rõõmustada. Tallinn tunnustab selgi aastal aasta parimaid haridustöötajaid ja -tegusid. Üheks austava tiitli pälvinutest on meile kõigile hästi teada-tuntud kabeäss Urmo Ilves, kellele omistati aasta huvikooli õpetaja nimetus.

 Palju õnne meie kõigi poolt!

Kes pole Urmo tegemistega kursis, siis olgu allpool toodud mõned üksikud faktid tema saavutustest:

 • 28-kordne individuaalne Eesti meister kabes.
 • Rahvusvaheline suurmeister.
 • Neli aastat töökogemust Nõmme Huvikeskuses kabetreener/juhendajana.
 • Koostanud kabeõpiku vene kabes “Kabemängu nipid ja tehnika“ ja õppematerjali rahvusvahelises kabes.
 • Huvikooli õpilased on tulnud oma vanuseklassides maailmameistriks, Euroopa meistriks, Eesti noorte ja täiskasvanute meistriteks. Võidetud on Eesti noorte võistkondlikelt meistrivõistlustelt hulganisti meistritiitleid.

Urmo õpilased kirjutasid oma treeneri kohta järgmist:

 • Mulle meeldib see, et me ei pea Urmo trennis kogu aeg ainult samu asju tegema ning et seal ei pea üle pingutama ja tuupima. Urmo ise on tore, tema jutust on hästi aru saada ning ta on hea õpetaja.
 • Urmo oskab hästi õpetada ja analüüsida. Tema trennides õpib palju ja ta on muidu ka tore. Ta on hea treener. Ta on abivalmis ja oskab hästi kabet. Ta teab palju avanguid ja nalju.
 • Mulle meeldib Urmo treeningu juures näiteks see, et me ei tee tunnis alati ühte ja sama asja. Mõnel tunnil mängime ja analüüsime, mõnel tunnil õpime tehnikaid ja mõnel lahendame ülesandeid. Mulle meeldib see, kuidas ta seletab asjad lahti, et kõik mingist kindlast teemast aru saaks. See on ka hea, et me ei tee ainult kabet, vaid ka muid loogilise mõtlemise ülesandeid ja mänge. Ta annab ka häid näiteid ja nende abil on mõnest teemast kergem aru saada.
 • Urmo Ilves on lihtsalt eeskujulik õpetaja. Väga raske on midagi tema kohta öelda, kuna ta on kõik ja teeb kõike. Oma õpilastega tegeleb Urmo väljaspool treeningut näiteks suvelaagrites, teeb ise sporti ja innustab teisi ka erinevaid alasid proovima ja mitmekülgne olema. Kuigi meil õpilastena on palju arenguruumi nii kabetajatena kui ka inimestena, on Urmo Ilves kannatlik ja ootab meid järele.
 • Urmo ei ütle mitte ühelegi väljakutsele „ei“. Ta ei jäta kunagi mitte kedagi kõrvale. Tulgu võit või kaotus, tema meeskonnas on alati lõbus. Tema kabetrennis on lõbus, huvitav ja seal saab alati nalja. Urmo on alati rõõmus.
 • Urmo Ilves on väga hea treener. Ta teeb ka kõige igavamad teemad huvitavaks. Iga neljapäev koolis istudes ootan õhtut, sest just siis on kabetrenn ja kunagi ei tea, mis sind seal ees ootab. Peale põnevate tundide innustab Urmo meid veel sportima. Lisaks osaleb ta laagrites, korraldab meile kokkusaamisi, käib ujumas ja veel teisigi asju.
 • Kabes on treener Urmo üle, aga ujumises on veel pikk tee minna, aasta on juba seljataga ja uus hooaeg ees ! Liiga tark .Sajaruudulises Eesti parim!

Nõmme Sõnumites ilmus väga vahva ja asjakohane artikkel: